Villa Zachar

Keď sen sa stane skutočnosťou
Villa Zachar sa nachádza pod Tatrami, neďaleko starobylého mestečka Kežmarok v obci Ľubica. Ponúka ubytovanie v 6 komfortných dvojposteľových izbách s možnosťou prístelky alebo postieľky, v závislosti od veľkosti izby. Spolu s príjemným personálom vám tak zabezpečí maximálne pohodlie a čo najpríjemnejší pobyt.

Výhodou Villy je záhrada s 3 parkovacími miestami. Dom má 2 vstupy - centrálny vstup pre návštevníkov a vstup zo záhrady, parkoviska. Izby sú účelne zariadené. Jedna z dvojposteľových izieb má malú plne zariadenú a funkčnú kuchynku. Celkový počet lôžok je 12 stálych s  možnosťou prístelky, či detskej postieľky.

Villa Zachar svojim hosťom garantuje kvalitné ubytovanie.

Villa vznikla kompletnou rekonštrukciou starého domu z 15. storočia. Pôvodne chceli manželia Zacharovci dom prenajímať. Až neskôr prišiel nápad, prerobiť budovu na penzión a vdýchnuť mu tak nový život. Dobre vedeli, že to nebude jednoduché, ale s niektorými úskaliami rekonštrukcie vôbec nepočítali. Dnes už sú múdrejší a vedia, že prerobiť dom od jeho základov a jeho údržba si vyžaduje neustálu prácu.

Pri rekonštrukcii sa snažili zachovať niektoré pôvodné prvky, aby dom nezmenil svoj charakter a zanechal si svoje čaro. Hrubé kamenné múry zabezpečujú v lete príjemný chládok, v zime udržujú teplo a sú dobrým izolátorom hluku.

Priestrannosť, čistota a moderný dizajn s nádychom histórie.

História
História domu Villa Zachar

Dom sa nachádza v pamiatkovej zóne obce Ľubica.

Obec Ľubica v Kežmarskom okrese patrí medzi najstaršie na Spiši. Leží na severovýchode Slovenska pod Vysokými Tatrami v nadmorskej výške 630 metrov, v tesnej blízkosti okresného mesta Kežmarok. Ešte v 17. storočí patrila k najbohatším spišským mestám s obrovským chotárom.

V Ľubici sa dodnes zachoval veľký rozsah stredovekého mesta s historickým jadrom a množstvom zaujímavých objektov. Ostali tu meštianske domy i niekoľko typov sedliackych a remeselníckych domov. Historicky najhodnotnejší je meštiansky dom, kde v súčasnosti sídli Obecný úrad.

Ako každý starý dom, tak aj tento má svoj zvláštny a neopakovateľný príbeh, ktorý sa premietol aj do jeho súčasnej podoby. Dom, postavený v 15. storočí, pôvodne patril rodu, ktorý sa venoval remeslu i poľnohospodárstvu a jeho majitelia boli svojho času najbohatšími obyvateľmi mestečka. Dôkazom je veľkorysá priestorová dispozícia a výška domu, ako aj výzdoba fasády. Po celej dĺžke domu vedie od vstupnej brány po dvere do záhrady chodba, ktorá voľakedy slúžila aj na prejazd gazdovských dvorov.

Počas II. svetovej vojny v tomto dome u Scholtza býval anglický špión KARMANIN. Na Slovensku vystupoval ako veľký Hitlerovec (zdroj dedo Vlado Klimeša). Dom vlastnilo počas dlhých rokov niekoľko majiteľov, až kým ho v júni 2016 kúpili manželia Zacharovci.

História domu Villa Zachar

Naše služby

Pomôžeme naplánovať aktivity pre vás, vašu rodinu, či priateľov, poradíme, ktoré miesta navštíviť, aby váš pobyt bol presne podľa vašich predstáv.

Villa Zachar - služby

Parkovanie v záhrade

Za Villou sa nachádza súkromné parkovisko prepojené so záhradou. Vstup do domu je možný aj priamo od parkoviska.

Spoločenská miestnosť

Je ideálna pre spoločné aktivity, hry, posedenie pri telke, či dobrom víne.
Pri ubytovaní na viac ako 3 noci, máte nárok na zľavu z ceny ubytovania.

Posedenie pri ohni

Pre našich hostí máme v záhrade k dispozícií otvorené ohnisko, kde sa môžete zohriať pri ohni, prípadne si aj niečo opiecť.

Záhrada s terasou

Oddýchnite si pri šálke kávy, alebo pohári vínka a vychutnajte si pohodu v tichom prostredí našej voňavej záhrady.